Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Ocieplanie stropu


Nieużytkowe poddasze zwykle nie wymaga ogrzewania. Służy tylko do przechowywania rzadko używanych rzeczy albo suszarnią. Ale w takim wypadku warto dokonać izolacji stropu na poddaszu. Może więc być na takim poddaszu chłodno, byleby ciepło utrzymywało się w pomieszczeniach znajdujących się niżej. Nie ma więc potrzeby kładzenia izolacji na całych połaciach: wystarczy ocieplić strop, ponieważ przez niego może wydostawać się ciepło z niższych pięter domu. Najlepiej zastosować izolację o dużej grubości 20-25 cm. Jeśli poddasze jest niskie to warto ocieplić strop jeszcze przed położeniem dachu. A jeśli jest wyższy – można ocieplić strop gdy już dach zostanie położony.

Do ocieplenia stropu można użyć materiałów takich jak wełna mineralna, styropian czy włókna celulozowe. Warto zwrócić uwagę na jego ognioodporność oraz odpowiednie dopasowanie do stropu. Materiał powinien pokryć bardzo szczelnie cały strop. Wystarczy ułożyć jedną warstwę izolacyjną, którą można przykryć folią wysoko przepuszczalną. Jeżeli chcemy w jakikolwiek sposób wykorzystywać przestrzeń znajdującą się pod dachem to powinniśmy zadbać o wykonanie podłogi. Na wełnie mineralnej nie można bezpośrednio kłaść podłogi, najpierw trzeba na stropie umieścić skrzynie z desek o wysokości takiej jak grubość warstwy ocieplenia. Na skrzyniach należy ułożyć deski.

Można również ułożyć maty z wełny mineralnej dwuwarstwowo, a konstrukcję nośną podłogi zrobić z desek o rozstawie wynoszącym około 60-70 centymetrów. Przestrzeń między nimi wypełnić wełną mineralną i położyć na niej jeszcze jedną warstwę legarów oraz ponownie wełnę mineralną (tym razem przykrytą folią wysoko przepuszczalną). Na tak przygotowanych warstwach można położyć podłogę.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD