Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Jak docieplić dom od wewnątrz?


Niestety ocieplenie budynku od zewnętrznej strony nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku warto zdecydować się na ocieplanie od wewnątrz, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu. W tym celu można użyć takich samych materiałów co do termoizolacji zewnętrznej. Alternatywą dla „tradycyjnych” materiałów jest zastosowanie bloczków z betonu komórkowego.

Styropian albo polistyren ekstrudowany
Płyty ze styropianu czy polistyrenu ekstrudowanego najlepiej jest przykleić do ściany, która ma zostać ocieplona. Istotny jest sposób nałożenia kleju: należy go dokładnie rozprowadzić na całej powierzchni płyty. Najlepiej wybrać płyty o wyfrezowanych brzegach, a jeśli jednak zdecydują się Państwo na płyty o prostych krawędziach to wtedy powinny zostać osłonięte taśmą. Nie trzeba używać folii paroszczelnej.

Wełna mineralna
Jeśli chcą Państwo ocieplić dom z wykorzystaniem tego materiału to konieczne będzie dostawienie ścianki z rusztem utworzonym z metalowych profilów. Owe pionowe oraz poziome profile powinny zostać przymocowane w odległości mniej więcej 2 cm od zewnętrznej ściany budynku. Gdy zostaną przyczepione i do podłogi, i do sufitu to należy umieścić w nich wełnę mineralną. Następnie należy szczelnie przytwierdzić folie paroizolacyjne oraz zamontować płyty gipsowo-kartonowe.

Bloczki z betonu komórkowego
To ostatnia z metod ocieplania budynków od wewnątrz. To materiał o bardzo dobrych parametrach: właściwościach termoizolacyjnych i najwyższej klasie odporności ogniowej. Jest też łatwy w obróbce. „Bloczki” to specjalne płyty , a na ich powierzchnię nakłada się zaprawę klejową o grubości 8 mm i przykleja się w ten sposób, by ich brzegi były przesunięte względem siebie. Szczeliny między krawędziami zostają wypełnione klejem. Wierzch zostaje pokryty tynkiem wewnętrznym.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD