Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Jak docieplić dom?


Czasem stoimy przed dylematem i zastanawiamy się czy lepiej będzie pozbyć się tego ocieplenia, które jest czy może po prostu dołożyć do niego następną warstwę. W tekście wskażemy co w danej sytuacji będzie bardziej korzystne.

Docieplanie dachów
W przypadku dachu skośnego nowa warstwa umieszczana jest pod krokwiami albo na krokwiach (po demontażu pokrycia). Innym wyjściem jest generalny remont poddasza. W przypadku dachów płaskich najwięcej zależy od ich konstrukcji. Najprostsze do ocieplenia sią wentylowane strapodachy, ponieważ wystarczy przez otwory rewizyjne albo wentylacyjne okienka wdmuchać sypki termoizolacyjny materiał. Więcej kłopotów może spowodować płaski dach niewentylowany. Konieczne jest wtedy zastosowanie drugiej warstwy termoizolacyjnej i ułożenie przeciwwodnej izolacji. W konsekwencji trzeba będzie wymienić elementy dachy (kominki wentylacyjne czy odwadniające wpusty), a także obróbki blacharskie.

Docieplanie stropu oraz podłogi
W takim docieplaniu trzeba zerwać posadzkę i dodać warstwę termoizolacyjną na czystym podkładzie. Jeżeli ułożymy dodatkową warstwę to skutkiem tego będzie zmniejszenie wysokości wnętrza. Ale możemy zaoszczędzić 3-4 cm jeśli usuniemy stary podkład.

Docieplenie ścian
Można także docieplić ściany metodą lekką morską albo lekką suchą. Jeżeli ściany już są ocieplone z zewnątrz to może pojawić się problem. Jeśli konstrukcja została zamontowana mechanicznie to po prostu możemy ją rozebrać, wymienić jej elementy i zamontować raz jeszcze. Ale jeżeli zastosowany został system BSO to będzie to bardzo trudne zadanie, ponieważ podczas zrywania tynku łatwo jest uszkodzić warstwę izolacyjną. To pracochłonne, droższe i zwiększa grubość ścian domu.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD