Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Jak dom traci ciepło?


Czasem właścicielom domu jednorodzinnego wydaje się, że wystarczy ocieplić od zewnątrz ściany budynku i zadbać o odpowiednią izolację dachu, by w domu o każdej porze roku było ciepło. Niestety – na ogół to zupełnie nie wystarcza, ponieważ ciepło „ucieka” z różnych miejsc. Postaramy się oszacować straty cieplne.

Przez ściany z budynku tracimy około 20-30% ciepła. Podobnie jest w przypadku ścian. Wreszcie – około 15-20% ciepłą „ucieka” od gruntu. Dlatego również ocieplenie fundamentów i podłogi może okazać się niezbędne. Kolejno warto zadbać o właściwe dobranie stolarki okiennej (przez okna potrafi „uciec” 10-15% ciepła). Najlepiej kupić okna o wysokich współczynnikach ciepła. Warto także zadbać o uszczelnienie okien. Wreszcie należy wspomnieć o systemie wentylacji grawitacyjnej, który przynosi straty ciepła w wysokości mniej więcej 25-35%. To naprawdę dużo, a równocześnie to najtrudniejsza do zminimalizowania strata ciepła, ponieważ wymaga dokonania największych zmian.

Warto pamiętać o miejscach, przez które „ucieka” z domu ciepło, bo wtedy jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać stratom cieplnym.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD