Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Izolacja podłogi na gruncie


Bardzo często się mówi o izolacji ścian zewnętrznych oraz dachów, natomiast artykułów o izolacji podłogi jest niewiele. A osoby planujące budowę domu jednorodzinnego powinny mieć świadomość tego, że od gruntu budynek traci około 15-20% ciepła. Dlatego warto zadbać o odpowiednią termoizolację podłogi położonej na gruncie.

Podłoga na gruncie cały czas ma kontakt z wilgocią, z czym związane jest pewne niebezpieczeństwo. Dlatego powinna być dobrze zaprojektowana i zrealizowana. Materiały izolacyjne, z których zostanie utworzona powinny być wytrzymałe na nacisk wyrównującego podkład oraz gwarantować jak najlepszą ochronę przed stratą ciepła.

Do izolacji podłóg najczęściej wykorzystuje się płyty styropianowe. Warto pamiętać o tym, by dokładnie czytać co jest napisane na opakowaniu płyt styropianowych: producent zawsze podaje ich zastosowanie, co umożliwia wybór materiału o najlepszych właściwościach. Warto zwrócić uwagę na to, czy płyty zawierają związki hybrydowe (powinny je zawierać). Dzięki owym związkom styropian będzie bardziej odporny na działanie wody oraz zapewni lepszą izolację termiczną.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD