Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Ocieplanie balkonu


Odpowiednia izolacja balkonu jest konieczna, ponieważ inaczej mogą pojawić się kłopoty: podłoga może popękać, a płytki odpaść. Płyta balkonowa powinna zostać zabezpieczona przed wodą, żeby uniknąć zniszczenia zimą. Zazwyczaj w tym celu powierzchnia płyty zostaje pokryta uszczelniającą zaprawą albo izolacyjną masą. Miejsca, w których płyta łączy się ze ścianą powinny zostać zabezpieczone specjalną uszczelniającą taśmą.

Wybór płytek balkonowych
Ocieplenie balkonu należy dokładnie zaplanować, ponieważ od tego jaki rodzaj ocieplenia wybierzemy zależy jakie płytki ceramiczne wybrać. Na pewno kafelki przeznaczone do położenia na balkonie powinny być odporne na ścieranie, antypoślizgowe oraz być mało nasiąkliwe. Warto zwrócić uwagę na to, by płytki szczelnie przylegały do płyty balkonu, wtedy łatwiej będzie uniknąć ich popękania. Klej najlepiej nałożyć i na podłoże, i na kafelki, po czym dokładnie docisnąć płytki.

Izolacja balkonu
Najczęściej stosowanym rozwiązanie jest ocieplenie płyty balkonu. Wystarczy do tego warstwa o grubości około 5 cm (położona po obu stronach płyty), którą najlepiej jest umieścić na całej pow. płyty. Innym wyjściem jeśli chodzi o ocieplanie balkonu jest stosowanie łączników termoizolacyjnych, czyli elementów ze stalowych prętów złączonych polistyrolową pianką, które są wzmocnione wkładkami (ze stali albo z betonu).

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD