Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Jak się przygotować do ocieplania domu?


Odpowiednie przygotowanie domu przed ocieplaniem jest konieczne jeśli chcemy by termoizolacja budynku została prawidłowo wykonana, i by udało się zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Oto czynności, które należy wykonać przed przystąpieniem do prac termoizolacyjnych:

Ocenienie stanu ścian zewnętrznych
Tynk powinien być mocno przytwierdzony do podłoża. Jeżeli trzyma się go słabo i gdy zapukamy w ścianę w tym miejscu i usłyszymy głuchy dźwięk – niezbędne będzie jego skucie oraz umycie ściany. Należy także zobaczyć czy ściany nie są w znacznym stopniu odchylone od pionu. Jeżeli okażą się krzywe to będziemy musieli zużyć o wiele więcej zaprawy klejowej.

Sprawdzenie stanu stolarki okiennej
Nawet jeśli ocieplimy dom nieszczelne okna będą powodowały utratę energii. Nie ma co odkładać tego na później również dlatego, że jeśli będziemy wymieniać okna po dociepleniu budynku to może dojść do uszkodzenia elewacji. Murowane czy betonowe części wystające ze ścian koniecznie muszą być naprawione, dlatego trzeba dokładnie ocenić ich stan.

Demontaż elementów utrudniających ocieplanie
Istotne jest to, by ściany ocieplić od samego dołu do samej góry. Dlatego należy zdemontować wszystko, co może to utrudniać, np. podsufitkę, parapety oraz rury spustowe. Należy również zwrócić uwagę na rynny, na których zakończeniu warto umieścić fragmenty rynny, by w razie deszczu elewacja nie uległa zawilgoceniu.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD