Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Dlaczego warto docieplać?


Odpowiedź na powyższej pytanie jest z jednej strony oczywista, a cały proces zdobył wśród Polaków na przestrzeni ostatnich lat bardzo dużą popularność, z drugiej jednak – w dalszym ciągu część z nas zastanawia się, czy aby na pewno docieplanie jest tak skuteczne, jak się o tym mówi. Nie da się jednak ukryć – inwestycja tego typu sprawia, że oszczędzamy energię, a co za tym idzie również pieniądze, więc nie tylko działamy wedle przykazów ekologicznych, ale również w dłuższej perspektywie poniesione koszty zwrócą się nam z nawiązką. Jak dowodzą badania, profesjonalnie wykonane docieplenie może sprawić, że koszty ogrzewania spadną o połowę. Co więcej – zapotrzebowanie na węgiel, czy olej opałowy spaść może nawet trzykrotnie. Cała inwestycja może więc zwrócić się już w ciągu kilku sezonów, a w następnych latach rozpoczną się realne oszczędności.

Na aspekcie ekonomicznym nie kończą się jednak zalety ocieplania. Dzięki przeprowadzeniu tego procesu nasz budynek zyska nową, estetyczną elewację. To jednak nie wszystko. Ocieplanie budynku to również wpływanie na ochronę środowiska naturalnego. Jak podają badania – 40 procent dwutlenku węgla w atmosferze pochodzi właśnie ze źle docieplonych budynków. Za sprawą izolacji można dodatkowo uniknąć plam oraz przebarwień, które pojawiają się często wewnątrz pomieszczeń i są spowodowane przemarzaniem murów w trakcie miesięcy zimowych. Temperatura w domu nie powinna być niższa niż 15 stopni Celsjusza – w przeciwnym wypadku w sposób nieunikniony pojawiać się będą tego typu ubytki.

Jak wygląda natomiast kwestia docieplania latem? Otóż wykonanie tego procesu przydaje się również podczas gorących dni, gdyż dzięki odpowiednio wykonanej izolacji budynek wolniej się nagrzewa. Nowa elewacja to również zmniejszenie natężenia hałasu, który jest po prostu dużo skuteczniej tłumiony. Dzięki dociepleniu unikniemy również wilgoci, pleśni i grzyba, a przynajmniej w znaczącym stopniu zmniejszymy ryzyko ich wystąpienia.

Jak dobrze widać – docieplanie budynków ma praktycznie same zalety. Warto jednak powierzyć ten proces profesjonalnej firmie o dużym doświadczeniu, by móc w pełni skorzystać na jego przeprowadzeniu.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD