Potrzebujesz pomocy w doborze produktu?     Tel: 732 532 732   /   biuro@docieplenia.pl
Docieplenia poddaszy

Jak ocieplić drzwi?


Jakie drzwi wybrać?
Przy zakupie drzwi warto się sugerować nie tylko ich wyglądem, ale również trwałością i parametrami. Przed dokonaniem zakupu warto porównać ofertę różnych producentów. Jednym z elementów, na który powinno się zwrócić uwagę jest współczynnik przenikania ciepła, który w przypadku drzwi nie powinien przekraczać 2,6 W/m2k. Jeśli chodzi o domy energooszczędne norma jest bardziej zaostrzona i wynosi 1,3 W/m2K.

Warto zwrócić również uwagę na wypełnienie i grubość konstrukcji. Bardzo ważne są również uszczelki: każde skrzydło powinno zostać wyposażone przynajmniej w dwie, a strefa progowa w trzy. Kolejnym elementem godnym uwagi jest ościeżnica. W przypadku drzwi szklanych ważny jest współczynnik przenikania ciepła szyby. Należy także zadbać o właściwy montaż drzwi.

Izolacja drzwi
Na szczęście izolację drzwi można poprawić i w ten sposób polepszyć bilans energetyczny budynku. Ważny jest również sposób osadzenia drzwi. W dwuwarstwowych ścianach powinny znaleźć się jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru, a w trójwarstwowych ścianach w płaszczyźnie ocieplenia. Nawet jeśli wybierzemy drzwi o doskonałych parametrach to i tak możemy mieć problemy z zimnym powietrzem wnikającym przez drzwi. Przyczyną może być chłodny beton łączący podłogę w budynku ze znajdującą się na zewnątrz posadzką.

Rozwiązaniem może być zastosowanie progu z przegrodą termiczną z wypełnionymi powietrzem komorami gwarantującymi odpowiednią izolację powyżej poziomu posadzki. Ale nie zaradzą na przenikanie zimna pod podłogą, i z tego powodu przestrzeń znajdująca się pod progiem powinna zostać wypełniona materiałem termoizolacyjnym sięgającym aż do warstwy betonu (poniżej ocieplenia podłogi). Prace tego rodzaju można wykonać zarówno podczas montowania nowych drzwi jak i do ocieplenia starych drzwi.

porady specjalistów

dowiedz się wszystkiego o docieplaniu


Ocieplanie nowego domu
Materiały do ocieplania: na co zwrócić uwagę?
Styropian: dlaczego jest stosowany do ocieplania?
Jak ocieplić poddasze?
Jak się przygotować do ocieplania domu?
Kiedy zwiększać grubość ocieplenia?
Ocieplanie balkonu
Ocieplanie domu drewnianego
Jak docieplić dom?
Jak ocieplić dom od wewnątrz?
Kiedy ocieplać dom od wewnątrz?
Izolacja fundamentów
Izolacja podłogi na gruncie
Ocieplanie stropu
Jak dom traci ciepło?
WIĘCEJ PORAD